s

وبلاگ سایدبار چپ

یکی از منابع اصلی تامین هزینه‌های سنگین دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان تحت پوشش کسا، قلک‌های مهربانی است که توسط شما مردم عزیز با عشق پر می‌شوند. با توجه به شیوع ویروس کرونا جمع آوری این قلک‌ها کار خطرناکی محسوب می‌شود. اما پیک‌های موسسه خیریه کسا با رعایت اصول بهداشتی این قلک‌ها را جمع آوری می‌کنند. قلک‌های شما در موسسه به مدت ۱۵ روز قرنطینه شده و پس از آن همکاران ما در بخش شمارش با از خودگذشتگی و البته رعایت موارد بهداشتی، گشایش قلک‌ها را انجام می‌دهند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل موسسه خیریه کسا،

بازارچه ای از جنس نور و امید به همت یک شهر برای حمایت از کودکان کسا ? موسسه کسا در راستای دو اصل صداقت و شفافیت به اطلاع عموم می‌رساند درآمد حاصل از این بازارچه مبلغ ۸,۶۷۱,۸۱۷,۰۰۰ ریال بود که صد در صد آن به روند درمان کودکان مبتلا به سرطان اختصاص یافت. ‎موسسه خیریه کسا از مردم نیکوکار و مهربان شهرمان و همچنین کلیه گروه هایی که این موسسه را در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان یاری نمودند سپاسگزاری می نماید، از حمایتتان سپاسگزاریم ?

همزمان با روز دانش آموز و 13 آبان، هدایایی که توسط مشتریان دوزتوی به کودکان مبتلا به سرطان تحت پوشش موسسه خیریه کسا اهدا گردیده بود به این موسسه تحویل داده شد. این مراسم که در طبقه سوم سیتی سنتر اصفهان برگزار گردید با استقبال گسترده مشتریان و بازدیدکنندگان این مجموعه بزرگ تجاری و به ویژه کودکان روبرو شد. طی این جشن گروه های مختلف با انجام بازی و برنامه ها شاد، لحظاتی خوش را برای کودکان و خانواده های آنان رقم زدند. طی این مراسم مدیرعامل موسسه خیریه کسا با قدردانی از مدیریت محترم فروشگاه دوزتوی، اقدام ایشان را در

مديران عامل، اعضاي هيأت مديره و نمايندگان مؤسسات خيريه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان خراسان و اصفهان (كسا) با بنيانگذار، مديرعامل و اعضاي هيأت أمنا و مديره محك ديدار كردند.
توانمندسازي مؤسسات خيريه در شهرستان‌ها توسط محك
آراسب احمدیان، مديرعامل محك در آغاز اين دیدار با شرح گزارش مقدماتي در خصوص شكل‌گيري همكاري محک با اين مؤسسات گفت: «محك در حالي آخرين سال از دومين برنامه استراتژيك خود را مي‌‌گذراند كه توسعه خدمات از طريق ايجاد سازمان‌هاي مشابه در شهرستان‌ها يكي از گزينه‌هاي استراتژيك بوده است. همچنين يكي از موضوعات مهم برنامه استراتژيك محک پاسخگويي و گسترش عادلانه خدمات اين سازمان در شهرستان‌ها بوده است و دیدار امروز نيز نمونه موفقی از عملي شدن اين موضوع است.»
احمدیان افزود: «روش‌هاي متفاوتي از گسترش فعالیت در شهرستان‌ها از طريق ايجاد شعب تا استفاده از همراهي سازمان‌هاي همکار در ساير استان‌ها مورد بررسي قرار گرفت تا اينكه قرارداد دو جانبه محك با دو مؤسسه خيريه خراسان و کسا در سال 1395 با باور به تأثیر ظرفيت‌سازي در ايجاد مؤسسات مردم‌نهاد مشابه در شهر‌هاي مختلف و با هدف يكپارچه‌سازی و توزیع عادلانه خدمات به كودكان مبتلا به سرطان تحت پوشش و خانواده‌هايشان امضا شد.»
مشاركت مؤسسات فعال در شهرستان‌ها براي حمايت از كودكان مبتلا به سرطان 
در ادامه، بنيانگذار محك با ابراز خرسندي از عملياتي شدن پروژه توانمندسازي مؤسسات فعال در شهرستان‌ها در حمايت از كودكان مبتلا به سرطان گفت: «قدردان تمامي همراهاني هستيم كه محك را در ارائه خدمات درماني و رفاهي به كودكان مبتلا به سرطان در سراسر سرزمين‌مان ياري مي‌كنند.»
وی افزود: «مشاركت مؤسسات فعال در شهرستان‌ها كه شناخت بيشتري از نيازها و مشكلات جامعه در بافت بومي دارند، نقش مؤثري در حمايت محك از فرزندانش در استان‌هاي مختلف كشور از جمله خراسان و اصفهان داشته است.»
ارائه خدمات يكپارچه و عادلانه به كودكان محك در سراسر ايران
شيرين صديق‌نژاد، مدير دفاتر شهرستان‌ها در محک با ارائه گزارشات آماري درباره فعاليت‌هاي دو جانبه محك با مؤسسه خيريه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان خراسان و مؤسسه خيريه كسا در اصفهان گفت: «تمامي خدمات درماني و رفاهي محك با همكاري و حضور 71 نفر از داوطلبان مددكاري در تهران و 62 نفر از داوطلبان مددكاري در شهرستان‌ها ارائه مي‌شود.»
وی افزود: «با شناسايي، ظرفيت سازي و كمك به ايجاد مؤسسات غير دولتي در شهرستان‌ها دسترسی كودكان مبتلا به سرطان به حمایت‌های محک با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد و زمینه تحقق هر چه بیشتر توزیع خدمات یکپارچه و عادلانه در سراسر ايران محقق می‌شود.»
صدیق نژاد، تداوم درمان كودكان به دليل سهولت دسترسي به خدمات، پرداخت هزينه‌هاي درماني در محل سكونت بيمار و خانواده، استحکام نهاد خانواده و امنیت شغلی والدین به واسطه جلوگيري از مهاجرت و به دنبال آن تأمین امنيت رواني كودك و ديگر اعضاي خانواده را از جمله نتايج برون‌سپاري ارائه خدمات همه‌جانبه به كودكان مبتلا به سرطان محك در شهرستان‌‌ها دانست.
انتقال تجربيات و دانش 25 ساله 
در ادامه این دیدار مديران عامل مؤسسه خيريه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان خراسان و مؤسسه خيريه كسا در اصفهان پرسش‌هایی درباره نگاه استراتژيك در برنامه‌ريزي اهداف بلند مدت و عمل كردن به اصول پاسخگويي و شفافيت كه از ارزش‌هاي محك هستند، مطرح کردند و از تجربيات و دانش اين سازمان در طول 25 سال فعاليت‌اش جويا شدند.
توسعه خدمات درماني و رفاهي محك در محل زندگي كودكان
محك با باور به اينكه ظرفيت‌سازي و كمك به ايجاد مؤسسات مردم‌نهاد بومي در حوزه سرطان كودك مي‌تواند در فراگيري و يكپارچه‌سازي خدمات همه‌جانبه به فرزندان اين سرزمين مؤثر باشد، مي‌كوشد با به اشتراك ‌گذاشتن به‌روزترين دانش و تجربيات خود و نيز حمايت مالي، اين مؤسسات را در مسير توانمند شدن همراهي ‌كند. حمايت مستمر دوجانبه از سوی محک و سایر مؤسسات همکار فعال در حوزه سرطان کودک در شهرستان‌ها موجب ارائه شايسته‌ترين خدمات در محل زندگی کودک می‌شود تا هيچ خانواده‌اي در مسير درمان فرزند خود تنها نماند و در تمام مسير درمان همه حمايت‌هاي لازم را به طور يكسان در سراسر ايران دريافت نمايد.